Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlendirilir?

Sağlıklı bir bağışıklık sistemi kendimizi iyi hissetmemizi, iyi görünmemizi ve enerjimizi daha iyi kullanmamızı sağlar. Bizi enfeksiyonlardan, kanserlerden ve çevresel zararlardan korur. Ayrıca yanık ya da ameliyat sonrası iyileşmede de sağlıklı bir bağışıklık sistemi gerekir.

Hayatımızda immun sistemizi zayıflatan faktörlerden kaçınmaya çalışmak örneğin bizi strese sokan faktörlerden olabildiğince uzakta kalmak, hayata ve olaylara pozitif bir bakış açısıyla yaklaşmak, alkol ve sigara tüketiminden uzak kalmak, dengeli ve düzenli beslenmek, spor yapmak bağışıklık sistemimize verebileceğimiz destekler arasındadır. Ama zaman zaman bu destekler de yetersiz kalır ve dışardan bağışıklık sistemimizi güçlendirici yardımlar (takviyeler) da almak durumunda kalabiliriz.


© 2013 İmuneksFarma İlaç Sanayii A.Ş.
Pak İş Merkezi Prof. Dr. Bülent Tarcan Sok.
No 5/1 34349 Gayrettepe - İstanbul
Tel: +90 212 274 7537 
info@bagisiklik.com
Bu sitedeki bilgiler hekime veya
eczacıya danışmanın yerine geçmez.
Son Güncelleme : 27.11.2012
Designed by
info@adrhpozitif.com
Sağlık çalışanları için ayrılmış olan sayfalara erişmek üzeresiniz.
Yürürlükteki yasalar gereği reçeteli ilaçlara ait bilgiler ancak doktor, diş doktoru ve eczacılardan oluşan sağlık çalışanlarına aktarılabilmektedir.
Bu bölüme erişmek için lutfen bir sağlık çalışanı olduğunuzu onaylayınız.


     
Başka bir siteye yönlendiriliyorsunuz.
Bu sitedeki bilgiler, sorumluluğumuzda değildir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan metinlerden farklı olabilir ve Türkiye Cumhuriyeti yasa ve yönetmeliklerine uymayabilir.
Bu uyarı Sağlık Bakanlığı tanıtım yönetmeliği uyarınca konulmuştur.